"Az, hogy bekapcsolod, és Működik, nem jelenti azt, hogy hibátlan!"®           "A Számítógép füsttel működik. Ha az kijön belőle, mindennek vége!"           "Az elmélet, és a gyakorlat között elméletileg nincsen különbség, gyakorlatilag van"           "hacker gondolkodás: ha pingre ugat a kutya, nem matatsz a zárral."

2009. december 10., csütörtök

SPAM ismét, és az Információ túl szabad áramlása...

Egy érdekes beszélgetésrészlet a SPAM-ekről:

- "Csaba: Jajj SPAM -et kaptam!!!
- én: Csak egy körlevél! Nem Spam! :D És a többieknek írtam a Spam-es felszólító részt!
- Csaba: Akkor ezentúl én is körlevélként küldöm a SPAM-et :D és odaírom ne küld tovább, mert engem gazdagítasz!
- én: JaJa.
- Csaba: annál is inkább fogják.
- Csaba: A tied is módosítsuk! Többet akarok tudni a spamekről! Küldjetek mééég!
- én: Szerintem a SPAM fogalmához a "Továbbítom" - "Továbbküldés" (stb.) gomb is társul. Amikor az E-Mail címeket is továbbküldöd, és a tartalma sem mindig kéretlen reklám. Ezért preferálom, és hirdetem, hogy a "másol", és a "beilleszt" funkciókat kellene használni, a "továbbít"-ot nem. Ezt iskolai anyagként kötelezővé tenném!!!"
Korábbi leírás a SPAM-ről (Katt IDE!)

Tényleg el van maradva az Oktatás attól, hogy a jövőre készítse fel a mai fiatalokat. Jelenleg a szülők kevesebbet tudnak a számítástechnikáról, mint a gyerekeik, (Tisztelet a kivételnek.) és ennek azért vannak veszélyei. Nincsenek olyan kialakult szokásminták, és normák, amit tovább tudnának adni, és az oktatásban sincsen semmilyen hivatkozó anyagrész.

Ki lehetne itt térni megint a közösségi portálokra, aminek számos Jó, és Pozitív oldala mellet éppen a nyíltsága jelent potenciális veszélyt!

Gondolok itt a szabadon elérhető adatokra emberekről. A minimum, hogy az alapbeállítások szerint minden adat nyilvános voltának tiltva kellene lennie, ezzel is jelezve a veszélyt, és innen lehetne elindulni, hogy kinek, mit engedélyezek látni!
Mondjuk az ismerősöknek lehet az E-Mail címemet, stb., és nem alapból mindenki láthat mindent, csak ha letiltom nem...

Az Internet lehetőségeihez a társadalomnak, és az Oktatott ismereteknek még fel kell nőniük!

2009. augusztus 20., csütörtök

Lopós Microsoft - rácsaptak a kezükre végre!


Hát eljött végre ez a pillanat is! Amerikában rákoppintottak a Microsoft fejére megint, de most nagyobbat szolt! A Redmondi konszernnél túlságosan elkényelmesedtek, hogy mindent megtehetnek!

Összelopkodják a mások által elkészített jobb elgondolásokat, és beintegrálják a saját szoftvereikbe. Fizetni nem fizetnek érte, de tönkre is teszik az elgondolás eredeti kiagyalóit, mivel piaci fölényükkel elnyomják a kisebb kezdeményezéseket! Erre példa a jelenlegi eset is, ahol-is az:
"..amerikai szövetségi bíróság összesen közel 290 millió dollárnyi bírság megfizetésére kötelezte, valamint eltiltotta Word szövegszerkesztő programja forgalmazásától a Microsoftot. A súlyos büntetést a bíróság azért szabta ki a redmondi szoftvercégre, mert az meglátása szerint tudatosan és rosszhiszeműen sértette meg egy kanadai vállalat szabadalmát."
Az egészben viccnek azt tartom, hogy pontosan úgy csinálnak, mintha nem lenne a piacon ingyenesen elérhető olyan szoftver, amivel a Vállalkozások tökéletesen el tudják látni mindennapi feladataikat. (Erről bővebben a tárgyalt cikkek után, alul!) Az igaz, hogy a nagyobb Cégek nehezen fognak tudni eladni bármilyen ingyenes Szoftvert, de hagy ne sajnáljam már őket ezért!!!

"A Microsoft szerint "súlyos következményei" lesznek annak, ha egy amerikai szövetségi bíróság nem helyezi átmenetileg hatályon kívül azt a hónap közepén vele szemben hozott végzést, amely megtiltja számára a Word ill. Office szoftvercsomagjainak forgalmazását az Egyesült Államok területén. Redmond szerint ugyanis szoftverei olyan fontos szerepet töltenek be a vállakozások és egyáltalán az egész ország életében, hogy megvásárlásuk ellehetetlenítése helyrehozhatatlan károkat okoz majd nem csak számára, de a programjaira épülő amerikai gazdaság számára is.


"Bár a végzés nem érinti a Microsoft korábbi Office-ügyfeleit, azok a fogyasztók és vállakozások azonban, akiknek az Office vagy a Word újabb kópiáira lenne szükségük, nehéz helyzetbe kerülnének alternatív szoftverek hiányában". Ez - állítják a Microsoft ügyvédei - "jelentős közzavart" okozna "a köz vitathatatlanul komoly függősége miatt a szóban forgó termékektől".

A Microsoftot még a hónap közepén tiltotta el egy szövetségi bíróság Word szoftverének - illetve arra épülő Office csomagjának - forgalmazásától, amiért állítólag szándékosan sértette meg irodai programcsomagja újabb kiadásaiban egy másik amerikai vállakozás XML-alapú dokumentumkezelésre vonatkozó szabadalmát.

Bár Redmond fellebezését jelentette be az ítélettel kapcsolatban, a most kifogásolt végzés azonban a másodfokú döntés meghozataláig is eltiltaná a Microsoftot legnagyobb "fejőstehenének" számító szoftverei forgalmazásától. Ez - állítja a szoftverkonszern - helyrehozhatatlan károkat okozna számára abban az esetben is, ha másodfokon esetleg számára kedvező döntés születne a perben.

A cég egyébként már napokkal ezelőtt figyelmeztette legnagyobb partnereit - köztük a Dell-t, a HP-t és a Best Buy-t is -, hogy készüljenek fel jelentős zavarokra és bevételkiesésre a Word-eladások betiltása kapcsán, amennyiben nem sikerül a tiltó végzés hatályon kívül helyezését elérni. Ugyanakkor sokkal valószínűbbnek tűnik, hogy amennyiben ez mégsem sikerül, a Microsoft akkor sem fogja megkockáztatni a Word piacvesztését, hanem inkább gyorsan licenszeli majd a technológiát a szabadalom tulajdonosától, amely azonban ebben az esetben minden bizonnyal az egyébként várhatónál jóval nagyobb összeget tud majd ezért kicsikarni a redmondi konszerntől."






Szóval ezt az egész cirkuszt viccnek tartom, és ezúton is felhívom kedves ismerőseim, Barátaim, és Kuncsaftjaim figyelmét pár apróságra!

  1. Ingyenesen elérhető, letölthető Open Office Csomag.org ( Itt! )
  2. Ez a Szoftvercsomag sokkal stabilabb, és mivel kisebb a gépigénye ugyanazon gépen gyorsabban is fut!
  3. Megbízhatóságban, kezelhetőségben semmivel sem marad el a Redmondiak által ajánlottól, SŐT!
  4. Kezelése igen egyszerű, és meglehetősen hasonlatos az MS-éhez!
  5. Sajnos ez teljesen ingyenes, így nem sértesz vele törvényt, ha megvétel nélkül használod!
  6. Kicsit szerintem még többet is tud!

Az Open Office.org Windows's-os verziójának letöltése:

Enjoy!

2009. augusztus 17., hétfő

Parasztvakítás felső fokon! - Böngészőháborúk

Nos nem is tudom, hogy hol kezdjem...

..talán ott, hogy az Interneten bolyongva, vagy különböző szakértőket hallgatva aztán tényleg nem tudja az egyszeri ember, hogy ki állít igazat. Bevallom, néha még engem, (Aki értek hozzá) is zavarba hoznak az állításaikkal, ugyanis meglehetősen hangzatos, és hihetőnek tűnő érvekkel szeretik azt alátámasztani. És mint ilyen, könnyen elkezd kételkedni az ember: Mi van ha én tévedek? (Ugyebár ez csak azzal fordulhat elő, aki van olyan intelligens, és nyitott, hogy nem hiszi magát tévedhetetlennek, és hajlandó folyamatosan tanulni, fejlődni)

Történt ugyanis, hogy egy cikket olvasva elkezdtem kételkedni abban, amiről meglehetősen sok keserves tapasztalat után vagyok meggyőződve! (Ez így máris érdekes.) Meggyőződésem, hogy az Internet Explorer 6 igencsak elavult szoftver, de még mindig jobb, és használhatóbb, mint az IE 7, vagy akár az IE 8. Sajnos azokon a gépeken, amiken ez utóbbiakat láttam böngészőként működni, meglehetősen kellemetlen tapasztalataim voltak, mind a sebesség, mind a megbízhatóság, és komfortérzet területén. Példának okáért ha böngészek a neten, akkor nem a böngészővel szeretnék foglalkozni, és a Hülye kérdéseivel, hanem az adott oldal tartalmával.


Természetesen a saját gépeimen ezzel nincs is gond, az egyiken (A Főgép) Linux fut, a másikra pediglen a Firefox legújabb, legfrissebb verzióját toltam fel. (Firefox 3.5) Ezek 1-2 igen hasznos Plugin segítségével olyan komfortot nyújtanak Böngészés közben, ami a 21. században már elvárható egy böngészőtől!

Jómagam alig találkozom olyan emberrel, aki még IE-t használ, a legtöbbjük Firefoxot, esetleg Operát.

Miközben Weblapokat is készítgetek, és ismerőseim is készítgetik, meglehetősen sok böngészős problémát ismerünk. Persze nem ez a fő profilunk, tehát nem vagyunk a szakma nagymesterei, de nem is számítunk teljesen kezdőnek sem. Nyílt titok, hogy azt a szabványt, amit a Microsoft vezetett be a weblapok készítésénél, és mára igen elterjedté vált, azt pont ők tartják be a legkevésbé, és böngészőiken nem is jelennek meg hibátlanul. Ez egyébként végiggondolva inkább siralmas, mint nevetséges, de igencsak megnehezíti a Webfejlesztők életét.

A Mai kor igényei igencsak eljártak már az IE 6-os verziója felett, de még mindig ez a legelterjedtebb böngésző, (Ez statisztikai állítás, bár én ezt nem annyira hiszem el.) holott a mai Weblapok megjelenítéséhez, és az új szabványok kiszolgálásához igen kevés a tudása. Egyszerűen eljárt felette az idő.

Egy most olvasott cikk szerint azonban a Webfejlesztők életét igencsak megkeseríti, hogy a felhasználók jelentős százaléka nem hajlandó váltani, és amíg a Windows XP és Windows 2000 rendszert használják, ez nem akar változni. Nem csodálom, az hogy ehhez a két rendszerhez adott, teljesen integrált - el nem távolítható böngésző, ami telepítés után a rendelkezésünkre is áll, nem kell külön telepíteni, és ezeken a rendszereken legalábbis stabilabban működik, könnyebben használható, mint frissített változatai, nem akar "kihalni".

Ha a frissített változatai úgy működnének, ahogyan az elvárható, és nem keserítenék meg a felhasználók életét különböző marhaságaikkal, valószínűleg már régen megváltak volna tőle. Vagy ha a "Drága" Microsoft nem hangoztatná folyamatosan, hogy ők a legjobbak, és csak az ő szoftvereikben lehet megbízni, mást ne használj, mert ráfázol, és hasonlók, akkor sokkal több ember váltana át az igencsak jobban használható Firefox, vagy Opera böngészőkre! Amiben ugyebár így nem bíznak meg, ráadásnak külön kell telepíteni a rendszer után. A frissebb IE verziókról meg vagy tudják, hogy milyen vagy hallották. Így marad a 6-os verzió.

Ez ám a Róka fogta csuka!

Az említett Cikk (Klikk IDE) igencsak verdesi ki nálam a biztosítékot, mert a meglehetősen használhatatlan, komforttalan IE 7-et, és 8-at ajánlgatja, vagy esetleg a Firefox, Opera használatát is megemlíti.

Külön élményszámba megy, hogy egy olyan oldalt is bemutat, ami az IE 6 száműzését tűzte ki céljául, állítólag a fejlődés érdekében. Egy mozgalom, a "haladás szellemében"!


Nos ez az állítólag fejlesztéseket támogató oldal, ami mögött komoly fejlesztői csoportok állanak, IE6-on jelent meg a legkevésbé problémásan! Ez pedig már önmagában vicc!!!

Firefox 3.5 alatt az első alkalom után nem volt hajlandó többet megjelenni, E7-en egyáltalán!
Kíváncsian várom ismerőseim, vagy bárki visszajelzését, hogy IE8 alatt hogyan viselkedik.

Az első alkalommal megjelent, majd az egyik al-oldalra kívántam navigálni, de többet az oldal semelyik lapja nem jelent meg. A böngésző újraindítása után a jelenség megismétlődött. 1-szer megjelenik, majd többet sem! :D Megkíséreltem az ott szemléltetett kódbemutatót megjeleníteni, merő kíváncsiságból, de semmi eredmény. Végtelen töltögetés, mindenféle eredmény nélkül. (Most, hogy ezt állítom, és a Bejegyzés vége felé közelítünk, a Firefox végre megjelenített egy oldalt. :D Csak hogy rám cáfolhasson. Természetesen más oldalakat kipróbáltam, és azok igen gyorsan betöltöttek. Az IE7 még mindig eredmény nélkül birkózik a feladattal, majd idő-túllép. Frissítés után birkózik, majd időt-túllép... folyamatosan.)

Ráadásnak igencsak gyanús a közölt adat is, mely szerint:

"még mindig az Internet Explorer 6 a leggyakrabban használt böngésző. Az összes (otthoni és vállalati) felhasználók 27,2 százaléka veszi igénybe az igencsak koros böngésző szolgáltatásait, amelynek támogatásáról már számos népszerű, sokat látogatott portál lemondott. A második helyen az Internet Explorer 7 található a maga 23,1 százalékával, míg a Firefox 3.0 16,2 százalékkal kapaszkodik."
Egyáltalán nem ilyen arányokkal találkozom! És egy kis valódi adat, hogy alá is támasszam valamivel a dolgot. -----> Az 1 Milliárdodik + x letöltés azóta is Klikk ide!

Na én most eldöntöttem. Eddig is a Firefoxot ajánlottam, és telepítettem a Kuncsaftjaimnak, de most a Cikk megírása után a támogatói link is kikerül!

Még egy kis ízelítő a Böngészőháborúkról: EU: nem elég az Internet Explorer eltávolítása (A Cikkhez Klikk IDE!)

"Az Európai Bizottság gyorsan válaszolt a Microsoft lépésére: az Internet Explorer eltávolítása önmagában nem ad választási lehetőséget a felhasználóknak, így szükség van a kínálat feltüntetésére az operációs rendszerben."


Tehát nem elég, hogy az Internet Explorer eltávolítható lesz az új rendszerükből, ( Windows 7 ) hanem annak tartalmaznia kell majd az alternatív választható böngészőket is!

Tudod mit? Ha még nem használod töltsd le most!

Még a végén hivatalosan is megállapítják, hogy nem csak a Microsoft létezik a Piacon, mint szoftvergyártó. Hogy mik vannak...


2009. augusztus 16., vasárnap

WiFi - GiFi a továbbfejlődés útja... és Bluetooth 3.0 + HS

A jelenlegi technikai lehetőségeinkhez képest igen el vagyunk maradva, tehát az alábbi két fejlesztés már meglehetősen időszerűvé vált!

WiFi után jöhet a GiFi


"A WiFi már jó ideje leigázta a laptopokat és lassan a mobiltelefonok felső kategóriájának is alaptartozéka. A WiFi a Bluetooth átvitelhez képest nagyobb hatótávolsággal és lényegesen nagyobb sebességgel kecsegtet, mely 11 és 54 megabit is lehet. A Melbourne-i Egyetem (Ausztrália) nemrég mutatta be a WiFi továbbfejlesztett változatát a GiFi-t, mely ugyan csak 10 méteres hatótávolsággal rendelkezik, de cserébe 5 gigabites sávszélességet biztosít, méghozzá az eddig kihasználatlan 60GHz-es tartományban. A GiFi érdekessége, hogy a bravúros sebességet egy 10 dollárnál alacsonyabb költségű, mindössze 5 milliméteres CMOS chip és 1 milliméteres antenna sebességgel mutatták be, mely mindössze 2 Wattot fogyasztott. A fejlesztők szerint az új technológia 2009-ben már piacra is kerülhet." / Szerző: (An)Dante - http://mobilarena.hu /

Az eredeti Cikk: http://mobilarena.hu/hir/wifi_utan_johet_a_gifi.html


Elkészült a Bluetooth 3.0 + HS


"A Bluetooth SIG hivatalosan is útjára indította a Bluetooth 3.0+ HS szabványt, mely a Bluetooth és WLAN (802.11g) átvitel között teremt átjárást, maximum 24 megabites átviteli sebességet biztosítva. Az opcionális „High Speed” szabvány nagyobb fájlok átvitelét ad-hoc WLAN kapcsolat kiépítésével valósítja meg, vagyis a 24 megabites sávszélesség nem Bluetooth kapcsolat segítségével történik, de ez gyakorlatilag teljesen transzparens a felhasználó szempontjából. Mike Foley, a Bluetooth SIG vezetője kiemelte, hogy a szabvány elméletileg jelenlegi Bluetooth 2 + EDR és WLAN modult is tartalmazó eszközökre is átültethető, de mégsem valószínű, hogy ilyen frissítést kínálnának a gyártók. A Bluetooth 3.0 egyelőre nem tartalmazza az alacsony energiájú profil leírását, ám az év végén elérhető lesz az órák és pacemakerek számára tervezett átviteli megoldás is." / Szerző: (An)Dante - http://mobilarena.hu /

Az eredeti Cikk: http://mobilarena.hu/hir/elkeszult_a_bluetooth_3_0_hs.html

A 2 Cikket küldte: CTX barátom - Köszönöm!

2009. augusztus 15., szombat

Használj IE 8-at, mert az legalább jó szar!

Nos megint igen "érdekeset" alkotott a Microsoft! (Minden jog fenntartva! ;) )

Idézet ( INNEN! )

"A http://baloghpet.blogspot.com/ oldalamat az új, 8-as verziószámú Internet Explorer nem jeleníti meg. A többi böngészővel ellentétben, az IE8 nem képes betölteni a weboldalamat. Ezért az utóbbi hetek során "Blogger" weboldalam látogatottsága a korábbinak a töredékére esett vissza. Szeretném tudni, hogy Google-nak és a Blogger-nek van-e már tudomása arról, hogy a Microsoft legújabb böngészője igen sok Blogger honlapot nem képes megjeleníteni? Erre szeretnék választ kapni. Mi az, amit tehetek?
Köszönettel: Balogh Péter"

Egy válasz rá:
"A másik blogszolgáltató is megoldás. Nem akarom reklámozni de a blog.hu a legjobb választás, persze csak az ingyenesek között. Amúgy a legjobb választás a fizetős tárhely."

És egy nagyon jó meglátás a témaindítótól:

"Köszönöm szépen a válaszodat, de: 58 éves rokkantnyugdíjasként nem gondolhatok arra, hogy fizetős tárhelyet béreljek egy szolgáltatótól. Tapasztalatok híján pedig nem merek másik ingyenes szolgáltatót választani. Gondolom, az új helyre költözéssel a jelenlegi "Blogger"-es weboldalam négyes Google PageRank-jétől és a világ számos országából a honlapomra vissza-visszatérő látogatóimtól is búcsúznom kellene. Mindezt azért, mert a gőgös, öntelt Microsoft Redmondban ezúttal sem volt képes egy hibátlan szoftvert készíteni. No, ezért használok én már tíz éve Linux operációs rendszert. Nekem ugyanis gyors és stabil rendszerre van szükségem, nem pedig a Microsoft által "elkövetett" gigantikus méretű, instabil szörnyűségekre.
Üdvözlettel: Balogh Péter"

Még egy próba:

"Nem feltétlenül van így. Egy átirányítási metával át tudnád irányítani a látogatóid az új blogra.

"

És még egy mesés meglátás:

"Hááát, ennek a számomra igen hasznos információnak nagyon örülök. Nagyon hálásan megköszönöm! Nos igen! Jóllehet, az első számítógépemnek 20 évvel ezelőtt örülhettem, a legelső (286-os Olivetti) PC-m pedig 1992-ben került az asztalomra, mégis, vannak az informatikának olyan területei, amelyekkel korábban azért nem foglalkoztam, mert arra a mindennapi munkámhoz szükségem nem volt. Azt gondolom, el kell gondolkozzak azon, hogy váltsak-e másik szolgáltatóra. Kérjek-e mástól ingyenesen használható tárhelyet? Abban ugyanis a legkevésbé sem merek reménykedni, hogy a Microsoft majd kijavítja a legújabb böngészőjét. Jómagam eddig eddig is elkerültem a MS Internet Explorert, de sajnos, még sokan használják, ahelyett, hogy Firefox-ot, vagy Google Chrome-ot tennének a gépükre.
Még egyszer megköszönöm a tanácsaidat, segítségedet.
Üdvözlettel: Balogh Péter"

Linux / Firefox párti szemeim örülnek ezeknek a hozzászólásoknak! ;)
Gáznak tartom az MS hozzáállását. De van verseny! Firefox, és újabban a Chrome! Tehát rá lesznek kényszerülve...
..vagy mégsem?
Bár ahogy a Redmondiakat ismerem...
Más elkészíti, ők meg profitálnak belőle! Win7-ből kiszedhető az IE! Teljesen eltávolítható! Minek dolgozzanak ők vele?
Megteszi más, ingyen!

A továbbiakhoz meg olvasd el a linkelt oldalt. ( Itt is olvashatod. )

Firefox Pluginek, amiket érdemes használni, vagy amiket használok

Nos a lista közel sem teljes, de folyamatosan bővítem.
(Utolsó Frissítés: 2013.01.11.)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ToolS:
  • FireFTP: Böngészőbe épülő FTP Kliens. Könnyű, jól használható! - Klikk IDE! 
  • AddBlock: Egyre inkább a Vírusirtók - Kémprogram keresők/eltávolítók álltal is ajánlott kiegészítés, amely a böngészésünket teszi biztonságossá! - Klikk IDE! (Bővebb információ - leírások ITT találhatóak, de én is írtam róla: ITT! )
  • Ehhez egy AddBlock szigorú szűrési lista letölthető INNEN! Igen jó, és a készítője segít is az esetleg felmerülő hibák esetén! (Igen, ugyanaz az oldal, mint a leírásnál! És ott is megtalálod a lista linkjét.)
  • NoScript: Az oldalon futó Scripteket lehet vele letiltani, nagyban növelve a biztonságot. Letölthető INNEN!  És írok róla pár szót ITT!
  • Video-, és Zene letöltő a youtube-ról. (Később keresek egy általános letöltőt is, ami bármilyen oldalba ágyazott videót letölt, és felteszem.) Easy YouTube VideoDownloader: https://addons.mozilla.org/hu/firefox/addon/easy-youtube-video-downl-10137/ vagy a közvetlen link ITT!!
  • Fordító: A Google Fordítója, ami csak az oldalon kijelölt szöveget fordítja le, nem az egész oldalt! :D Figyelem! Van, amikor csak ha a beállításainál Magyar nyelvre állítod, akkor fog működni! Néha nem veszi automatikusan észre, hogy milyen nyelvű az alaprendszer, főleg ha nem magyar nyelvű böngészőt telepítesz fel!

  • Kép használat közben:



  • Teljes Weboldal mentése Képként, vagy PDF-ként.
    1. ScreenGrab: (A nem látható területeket is lefényképezi, ami csak a lefelé - felfelé görgetésnél kerül elő) Mostanában ritkán használom van jobb is. Azért ITT találod, (Esetleg a Mozilla Firefox oldalán is ITT ) vagy tessék a közvetlen Link ITT a telepítéshez!
    2. FireShot 0.98.26: Weblapok mentése képként. (A nem látható területeket is lefényképezi, ami csak a lefelé - felfelé görgetésnél kerül elő) Jelenleg ez használom, bővebb tudású. Képes PDF-et, JPEG-et, GIF-et, PNG-t, BMP-t készíteni a teljes weboldalból. Mozilla oldal ITT, Weblapjuk ITT, vagy a közvetlen telepítési Link ITT!
    3. pdfit: "Lehetőségünk van PDF és JPG formátumú mentésre valamint választhatunk a látható vagy a teljes oldal közt is. A beállításoknál pedig testre konfigurálhatjuk a minőséget és akár szürőket is alkalmazhatunk a képre, hogy a mentésünk egyből megfelelő külsővel esetleg elforgatva szülessen meg.
      Sajnos az apró segítség igazán képek mentésekor remekel, a generált PDF minőség hagy némi kívánni valót maga után." - Reméljük ez utóbbit valamelyik verzió majd javítja! (A leírást Innen emeltem át.) Közvetlen telepítés Linkje ITT!
    4. Print pages to Pdf: "A Firefox böngészőhöz rengeteg kiegészítő létezik, amely egyes weboldalakból PDF dokumentumokat tud készíteni. A Print pages to Pdf azonban egy olyan addon, amely egyszerre több weblapból, fülből vagy kedvencből is képes erre a feladatra.  A dokumentum teljesen testreszabható, a papírmérettől kezdve a margón át egészen a fej- és láblécig. Szintén megadható, hogy csak szöveget vagy szöveget és képet is tartalmazzon a fájl." (A leírást Innen emeltem át.) Közvetlen telepítés Linkje ITT!

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Game:
    • Ogame kiegészítők - FoxGame (3.5-tel is!) - Klikk IDE! 
    • Ogame kiegészítők - NeoGame (3.5-tel még nem!) - Klikk IDE!
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Webszerkesztés-, és DeBUG kiegészítők:

    • FirePHP - Hasznos fejlesztéshez. ITT, vagy a közvetlen Link ITT! 
    • FireBug - Hasznos segítség hibakereséshez, belenézhetsz oldalak CSS, HTML, JavaScript kódjába sokkal részletesebben is. Közvetlen telepítési Link ITT!
    • stb. (Nemsokára felsorolom ide a FireBug, és a FirePHP testvéreit.)

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Kapcsolódó Cikkek: A Biztonságos Böngészés alapkövei, - Reklámszűrés IE alatt, - Firefox Pluginek frissítve,

    2009. augusztus 14., péntek

    torrentezés - okosan

    Gondoltam írok már egy kicsit a torrentezésről is, épen elég embert érdekel a téma.

    Nos nekem a legjobban az uTorrent Kliens program ( Magyar uTorrent Portál de innen is - Klikk Ide! - letölthető.) vált be, azt használom, ha éppen valamire szükségem van.

    Mivel éppen elég oldal foglalkozik azzal, hogy mit jelent, és hogyan kell használni, csak 1-2 érdekességre hívom fel a figyelmet, mintegy kiemelésképpen.

    Sok Szolgáltató ugyan nem tilthatja / tilthatná a torrentezést, de korlátozza a havi adatforgalmat, illetve bizonyos - a torrentek által használt portokat, szolgáltatásokat szűrnek.
    Ez ellen hatásos, ha a kliensebben az adatforgalom titkosítását állítod be! Ha nem tudják "értelmezni" az áthaladó adatot, kénytelenek tovább engedni, mert nem tudhatják, hogy mi az!
    Tehát ez abban az esetben nem tudják megvalósítani a forgalom szűrését. Illetve én abban nem hiszek, hogy nem tudják, de olyan adatforgalmakat is kiszűrhetnek/lassíthatnak vele, aminek nagy/nagyobb visszhangja lesz! Ezt azért kevésbé valószínű, hogy megkockáztatják!

    Néhány cikk ezekről a témákról bővebben:

    Cikk 1
    és ennek második oldala,
    Cikk 2
    Cikk 3
    Cikk 4

    Nos hogy megvilágítsam az álláspontomat ezzel kapcsolatban, az utolsó cikk egyik hozzászólását idézném szó szerint!!!

    "Ugye az is rendben van ha a postás felbontja a leveled, elolvassa majd visszaragasztja, és ha nem tetszik neki a tartalom akkor késve kézbesíti...

    Én ha a szolgáltatómmal kötök egy szerződést hogy havi X forintért X sávszélességet biztosít akkor neki az a dolga hogy azt a szolgáltatást nyújtsa amit kifizettem neki. Az meg pláne bicskanyitogató hogy mert hogy nagy forgalmat generál. Ha én kifizetek egy szolgáltatást X forintért akkor azt azért fizettem ki hogy cserébe a szolgáltató nyújtsa azt az infrastruktúrát amin keresztül biztosítani tudja a forgalmat amit ígért, és nem azért hogy minden hónapba kinyomtasson nekem egy számlát ami kifizethetek."

    A hozzászólást "midnight coder" követte el.



    Ebben minden számomra is fontos érv el is hangzott, nem is fűznék hozzá különvéleményt.

    Szerk.: Két igen érdekes leírás (Már sokkal inkább hozzáértőknek szóló!) a szolgáltatók által használt forgalomszűrés/forgalomkorlátozásról:

    Leírás 1
    Leírás 2 - Mivel ez utóbbi Angol nyelvű, így a google fordító általi "nyers" fordított változatát linkeltem be. ( Eredeti Angol nyelvű ITT! - Google Fordító ITT! )

    Ennyi egyenlőre elég is lesz, talán a későbbiekben még foglalkozom a témával.

    2009. augusztus 6., csütörtök

    Hihetetlen, hogy minden Új Microsoft termék kiadásával állandó Hangkártya, vagy néha más Driver problémák hadával kell birkózni.
    Egyszerűen nem értem, hogy miért kell az egyszerű felhasználók életét ennyire megkeseríteni!
    Nem tudom, hogy mit képzel magáról a Microsoft, hogy ha valaki vett legálisan egy Windows-t, plusz vett egy Alaplapot integrált Hangkártyával, akkor ezzel miért nem érik be. Miért kell a felhasználókat újabb dolgok megvételére kényszeríteni. Gusztustalan üzleti húzásnak tartom, hogy egy régebbi alaplaphoz nem adnak engedélyt az alaplap gyártójának, hogy az újabb rendszerükhöz Driver frissítést adjon ki, de a gyártótól is, hogy nem is szeretne frissíteni, mondván ezzel rákényszeríteni a felhasználót, hogy új kártyát vegyen. Szóval megy az egymásra mutogatás.

    Közben hozzáértő programozók a háttérben szép csendben elkészítik a hiányzó Drivereket, természetesen ezeket a Hackereket egyből veszélyesnek kell ítélni.

    Amin jelen esetben kibuktam, az egy alaplapi AC97-es Integrált Hangeszköz. Igaz, már jó párszor összeakadtam vele. Addig nincsen is gond, amíg megvan az alaplapi telepítő, (Bár újabb rendszer esetén ezt is fújhatjuk.) de ha nincsen meg, akkor jönnek a gondok!

    Nézzünk 2 konkrét példát: (Érdekes. Mindkettő ASUS alaplap, és mindkettő AC97.)


    Megkísérlem felsorolni, milyen AC97-es Hang-drivereket érdemes keresni, hányféle Chipszettel gyártják azokat, és ezekhez hányféle Driver van. (Ha újabb Infó kerül ezzel kapcsolatban a birtokomba, akkor frissítem a bejegyzést!)

    Tehát a következők AC97 Típusokkal találkoztam eddig:
    1. Realtek (RTL)
    2. Via
    3. SiS
    4. Ecc
    5. SoundMax Audio
    A későbbiekben igyekszem elérhetővé is tenni ezeket a Drivereket, és készül egy leírás arról is, hogy miként döntheted el, melyikkel kell illeszteni az eszközt.

    2009. augusztus 2., vasárnap

    Emberi Hülyeség

    Nos az emberi Hülyeség határtalan. Ezt a kis kütyüt a DVD Elterjedésének kezdetén árulták, hogy vissza lehessen tekerni a Filmet, és közben nézni a másikat. Elég sok ember bedőlt neki.

    Rutinból sok ember megvette, a Videós korszakból emlékezve, milyen jó is ez....

    2009. július 23., csütörtök

    A Jövő hamarabb beköszönt, mint gondolnánk 1.

    Egy igen érdekes cikket olvastam Tegnap:

    Fényképeket készít egy intelligens anyag

    A Cikk címe nem olyan sokatmondó, mint maga a Cikk. Érdekes kutatásokról beszél, amelyek a belátható Jövőben ruhába, használati tárgyakba ágyazott mai Laptopok teljesítményét nyújtó számítógépek lehetőségét is felveti!

    Egy egyszerű miniatürizálási eljárással, ami ráadásnak a kész termék ellenállóságának a növekedésével jár!
    Érdemes elolvasni, még ha kicsit Sci-Fi jellegűnek tűnik is, most folyó kutatásokról beszél.

    2009. július 15., szerda

    Segítség a Szülőknek - Védelem a gyerekeknek

    Az Internet Biztonsága mára mindennapos téma. A Média hírei hallatán azonban sok szülő széttárja a kezét, mit is tehetünk ellene?

    Most a Szülőknek kellene megtanulni mindent a számítástechnikáról, és Profivá válnia? Ez gyakorlatilag egy külön szakma, és nem olyan egyszerű ezt csak úgy mellékesen megtanulni. Vagy Fizessen súlyos pénzeket valami vérprofi Számítógép-gurunak?
    És ha a csemetéje egy laza mozdulattal kiiktatja ezt a védelmet, mert nem fér hozzá egy adott oldalhoz? Mert valljuk be, a mai gyerekek ebben nőnek fel, ezen eszközök használata olyan természetes számukra, mint a kés és villáé. A szülők ezzel szemben leggyakrabban csak pislognak, mi mindent tud egy - egy ilyen "kütyü".
    "A Childnet International 2007-es felmérése szerint például a tinédzserek 79 százaléka a szülői felügyelet nélkül használja a világhálót." (Idézet: SG.hu)

    Megoldást jelenthet a problémára, ha központi védelmet alkalmazunk, mely a teljes otthoni hálózatunkat levédi, és mivel a számítógéptől teljesen független, azt a csemete nem bírálja felül egy laza mozdulattal! (*Dehogynem, de erről egy kicsit lejjebb!!!)

    Az SG.hu-n egy most megjelent cikket olvasva (Link ITT!) találhatunk olyan központi megoldást, mely otthoni hálózatunkat - így a rá csatlakoztatott konzolt, és egyéb eszközöket is, melyek eddig védtelenek voltak - védi.
    A megoldás egy olyan Router, melybe ez a Védelem be van építve! Mivel a belső hálózatunk központilag védett, így nem kell azt külön - külön minden gépen telepíteni, és nem is lehet gépenként felülbírálni. (Központilag lehet egy - egy gépnek magasabb védelme. Mely oldalak látogathatóak, melyek nem.) Az új, Cisco routerek (Igen, ez sajnos megint újabb "kütyü" megvételével jár. De összehasonlítva egy szakembernek fizetett munkadíjjal, plusz a védelmi szoftverek árával, még mindig jobban járunk! Ráadásnak az egyre népszerűbb konzolok védelme is megoldott lesz!) tartalmaznak olyan szoftveres megoldásokat, mely a szülői felügyeletet egyszerűsíti, és megoldást jelenthet az otthoni hálózatunk védelmére! Nem csak a pornográf tartalmakat zárhatjuk el csemeténk elől, de a Vírusok, férgek, és kémprogramok, az adathalászó programok ellen is hatásos védelmet jelenthet ezen eszközök alkalmazása. A rendszer logolja az online tevékenységet, így betekintést nyerhetünk a családtagok tevékenységébe is!

    * És egy kicsit akkor arról, hogy hozzáértő csemeténk miként fogja ezt is kikerülni, ha nem figyelünk oda! Telepít egy billentyűzet naplózó programot, és meg is van oldva a dolog, mert amint megszerezte a Jelszavunkat, amivel az eszközt kezeljük, könnyedén át tudja állítani azt! Tehát arra sem árt odafigyelni, hogy ezen beállításokat vagy ne változtassuk túl sűrűn, (Célszerű egyszer beállítani, majd úgy is hagyni!) vagy saját gépünkről tegyük meg azt. (Természetesen ehhez ne engedjük oda csemeténket, ha ilyenektől tartunk.)

    2009. július 7., kedd

    Újabb KACSA Vírushír - SPAM

    Nos egy úgynevezett "hoax"-ot (hoax~téves információ, a SPEM-ek egyik fajtája.) kaptam megint, valami eszméletlenül veszélyes Vírusról hírt, mely hír, a szokásos:

    KACSA!

    "A következő napokban, ha BÁRKITŐL, legyen az ismerős, rokon vagy barát, a HALLMARK-on keresztül képeslapot kaptok, ne nyissátok ki! Megnyitáskor a C merevlemezt "égeti" le. A CNN tette közzé a felhívást. A vírus nagyon veszélyes, és ezt a MICROSOFT is
    megerősítette. Tegnap fedezték fel, és még nem találták meg hozzá a megfelelő
    vírusirtót."


    Szeretném ismételni magamat: Sok esetben ezeket a híreket is a SPAM-erek találják ki, hogy valódi, használatban lévő E-Mail címeket gyűjtsenek, illetve némely esetben pont ezekkel terjednek a Vírusok is. A legegyszerűbb, ha utánanézünk a kapott Információnak!
    Itt most több Nagy cég neve is feltűnt, ami erősíti az emberekben a HITELESSÉG érzetét, ezért nem ellenőrzik le az Információt. Pedig csak éppen annyit kellene tenniük, hogy a hivatkozott forrásoknál, esetleg jó nevű Vírusirtók oldalán - utánaolvasnak a dolognak! Jelen esetben:

    CNN-hez Klikk IDE
    Microsoft-hoz Klikk IDE
    Hallmark-hoz Klikk IDE

    ESET Labor - NOD32-höz Klikk IDE - A bejegyzéssel egy időben a legfrissebb hír pont ez volt: "A legnagyobb veszélyt a felhasználók jelentik" - Ehhez Klikk IDE Ezen a Linken pont a leggyakoribb, és jelenleg futó Vírusok / Trójaiak / Férgek listáját is megtalálod.

    És bár én nem tartom őket valami jó Vírusirtónak, de tessék még néhány oldal:

    avast - Klikk
    Kaspersky - Klikk
    F-Prot - Klikk
    F-Secure - Klikk
    McAfee - Klikk

    Egy kicsit bővebb lista a Vírusirtókról, de közel sem teljes.

    Ilyen oldalakon érdemes körülnézni, amikor ilyen híreket hallasz! És ne küld tovább, mert pont az a célja, hogy terjedjen, ez egy SPAM! (Bővebben a SPAM-ekről - Katt IDE!)

    2009. június 30., kedd

    Infók Rólad

    Ha szeretnéd megtudni, hogy mennyire biztonságosan böngészel?
    Ha igen, akkor a felbukkanó Teszt ablak kérdésére válaszolj igennel.

    FIGYELEM!
    A Teszt gomb megnyomásával engedélyezed, hogy a gépedről a neten szabadon elérhető információkat kiolvassuk, és megjelenítsük. A kiolvasott információkat semmilyen módon nem tároljuk el, azokat csak megjelenítjük a számodra!




    jelenlegi felbontásod:
    x
    böngésződ:
    böngésződ verziója:
    színmélység:
    bit
    kódnév:
    oprendszered:
    használt színek:
    java engedélyezve:
    anti-aliasing fonts:



    Amint lesz időm, és kedvem, kicsit kibővítem, hogy lehessen látni, ezen kívül is mennyi minden megtudható rólunk, ha nem védekezünk ellene, és azt is, hogy hogyan védekezhetünk ellene.

    Anonim E-Mail küldése

    2009. június 23., kedd

    MSN Hiba

    Van megoldás az újratelepítésen kívül is, bizonyos hibákra!

    Az egyik javítani hozott gépen ezzel fogadott az MSN Live 8.1 (Build 8.1.0178.00): "A bejelentkezés sikertelen, mert a szolgáltatás jelenleg nem elérhető. Hibakód: 8004888D."

    A megoldás egyszerűbb volt, mint vártam. Pár parancsot ki kellett adni a futtatásban, ami rendet vágott, és okés is lett a dolog. Ezek a következőek:

    • regsvr32 Msxml3.dll /s
    • regsvr32 Dssenh.dll /s
    • regsvr32 Gpkcsp.dll /s
    • regsvr32 Slbcsp.dll /s
    • regsvr32 Sccbase.dll /s
    • regsvr32 Softpub.dll /s
    • regsvr32 Wintrust.dll /s
    • regsvr32 Initpki.dll /s
    • regsvr32 Rsaenh.dll /s
    • regsvr32 Mssip32.dll /s
    • regsvr32 Cryptdlg.dll /s

    Szerk:
    Közben több hasonló hibába is belefutottam, csak különböző hibaüzenetekkel. Nagyjából ezeket a dll-eket kellett újra regisztrálni a probléma megoldásához. Ha valaki belefut olyanba, amit ezek nem oldanak meg, vagy tud olyan dll fájlokról, (Természetesen ne küld el az Xp-ben szereplő összes dll listáját, csak az MSN hibákkal összefüggőek érdekelnek itt.) amik hiányoznak ebből a felsorolásból, írja meg! :)

    2009. május 29., péntek

    48 Bit, vagy ne? - 2.

    Lányos zavaromban kihagytam, pedig a 48 Bithez tartozik:

    Ha túl sok, és hosszú Könyvtár nevekkel dolgozunk, és/vagy túl hosszú fájl nevekkel, a hiba akkor is jelentkezik, esetleg a: "Könyvtár létrehozása nem sikerült! Folytassam? Igen Nem" vagy a: "Fájl létrehozása nem sikerült! Folytassam? Igen Nem" üzenetek fogadnak. Ez viszont tipikusan a túl hosszú elérési út miatt fordulhat elő. Ezen is segít a 48 Bit bekapcsolása. Vagy alternatívaként letömöríthetőek azok a könyvtárak, ahol túl hosszú az elérési út.

    "- De egy meglévő Könyvtárat másoltam át, tartalommal együtt!"

    Hát előfordul, hogy áthelyezzük/másoljuk egy könyvtárba, és együttesen márt túl hosszúvá válik, előtte nem volt az. Ennyire egyszerű.

    Szerk.: (2009.08.09)
    Információt találsz még Itt: http://support.microsoft.com/kb/303013
    (CTX hozzászólása alapján bővítve.)

    2009. május 22., péntek

    48 Bit, vagy ne?

    Nos a Windowsok egyik szépség hibája, hogy meglehetősen kevés fájlt képesek hiba nélkül tárolni a meghajtón. Nem is sok gond van, ha 40-80-120 GB-os a meghajtód, és nincsen tele. De ha 400-600 GB-al dolgozol, esetleg még többel, akkor már figyelni kell. A gond akkor jelentkezik, ha sok apró fájlal dolgozol, tehát a darabszám okozza a gondot. Ha valaki sok apró fájlal dolgozik, például Weblapokat készít, meg képeket, ilyenek, és elkezdenek szaporodni az apró fájlok. Mondjuk összejön pár százezer, vagy néhány millió apró fájl. Egyszer csak a Win, az egyik bekapcsoláskor elkezd panaszkodni, hogy "konzisztencia hiba", ő most Scandiskelni szeretne. Na jópárszor sikerült is neki a HDD egész tartalmától megszabadítania, de előfordult az is, hogy "Javítás" cimszóval valami kusza zagyvalékot csinált a Fájljaimból. Olyan is előfordult, hogy egyáltalán nem ismerte fel a lemezt. Hibásnak jelölte a partíciót.
    A jelenségért az a felelős, hogy a 32 Bites Fájlrendszer nem képes ennyi darab fájlnak a helyét kezelni, hol található meg. Főleg nem, ha töredezett a fájlrendszer. Egyszerűen nincsen elég helye, hogy "felírogassa" magának a HDD tartalmát, és azok elhelyezkedését.
    Érdekesség képpen egy Boot Lemezes Linux képes beolvasni a lemez tartalmát, és átmenteni azt egy másik partícióra / lemezre, akkor is, ha a Win nem tudja kezelni.
    De ha előre bekapcsoljuk, hogy a Win 48-bittel kezelje a partíciókat, a fájlrendszerét, akkor ez a hiba nem jelentkezik...
    ..egészen addig, amíg azt a meghajtót be nem helyezzük egy másik rendszer alatt, ahol nincsen bekapcsolva a 48 Bit. Ott akkor majd szépen Scandiskel, és törli. :D
    Tehát a 48 Bit bekapcsolásának megvannak az előnyei, és a veszélyei.

    Ezek a hibák csak NTFS alatt jelentkeztek, Fat32-n nem. Aki sok apró fájlal dolgozik, annak ajánlom, hogy tartson egy Fat32-es Partíciót is, és ezeket ott tárolja. + jót tesz, ha a használaton kívüli fájlokat tartalmazó mappát tömöríti.

    Ide jön majd a 48 Bit bekapcsoló regisztri érték, és a kikapcsoló is. (Hamarosan.)

    RPC kiszolgáló nem indul - BUG II.

    Érdekes hibaüzenet fogadott egy egyszerű nyomtató telepítés során. Nem keveset telepítettem már, de ilyennel még nem találkoztam. A nyomtató: Canon Pixma iP6000D
    Mindig mondom: "A google csodákra képes!" Rákerestem, és meglett.

    Hibaüzenet:

    Nos a megoldás egyszerűbb volt, mint elsőre sejteni lehetett:

    start/futtatás: services.msc
    vagy:
    Start Menü/Vezérlőpult/Felügyeleti Eszközök/Szolgáltatások:
    vagy:
    Total Commander: services.msc

    Nos itt nem elég a hiányolt szolgáltatást elindítani, a függőségeit is ellenőrizni kell. Tehát ha ez megvan:



    akkor ezt is be kell kapcsolni:



    Így már feltelepült a Nyomtató.

    2009. május 19., kedd

    Grafikus harc... AMD Vs. NVidia

    Hát igen, kezd beérni az AMD átgondolt stratégiája. Hosszútávú fejlesztések, amik nem azonnal hozzák az átütő sikert, de átgondoltak a későbbi fejlesztések tekintetében. Nem hangzatos, és gyors teljesítménynövelés, ami csak rövid ideig tartható, hanem átgondolt folyamatos fejlesztés.



    Nos a cikk elolvasása csak azoknak ajánlott, akik jobban belemélyednek a számítástechnika rejtelmeibe. Megértése még a hozzáértők részéről is odafigyelést igényel, ugyanis a cikk szerzője nem fukarkodott a szakmai kifejezésekkel, de sok más helyen is használ idegen szavakat a magyar megfelelőjük helyett. (abszolvál = befejez; iskolát elvégez; felment; mentesít valamitől) Olvasását csak hozzáértőknek ajánlom!

    Ennek ellenére a cikk kitűnő lett, a végletekig részletes, és pontosan ragaszkodik a tényekhez, nem köntörfalaz, nem helyezi előtérbe a "kedvencét".

    2009. május 8., péntek

    Jelszavak, és Biztonság

    Sokan, és sokfélét írtak már a Jelszavakról. Talán elcsépelt témának tűnik, de nem lehet róla eleget beszélni! Főleg annak tükrében, hogy amíg meg nem történik a baj, addig sokan mennek szembe a figyelmeztetéssel, hiába minden.

    Jelszavaink megválasztása:

    Sajnos igen sok helyen még mindig a 4-6 karakteres jelszavakat engedélyezik csak, pedig minimum 6-8, de akár 15-20 karaktert is használhatnánk. Sokan- sokszor írtuk már le, hogy kis, és nagybetűk kombinációit kell használni, és lehetőleg nem értelmes szavakat. Tehát a Magyar, az Angol, és egyéb nyelvek szótári szavait mellőzzük. Nem is sejtik néhányan, hogy mennyire egyszerű ezeket "kinyitni". Pedig erre specializálódott programok néhány szótár-fájlal kiegészítve belátható időn belül kikeresik jelszavunkat. Minél kevesebb karakter, annál egyszerűbb. Végignézi a szótárban található fájlokat, és azok kis - nagybetűs kombinációit, sőt, különböző helyekre számokat illesztve is kipróbálja azt! Meg lehet adni a programnak, hogy milyen sorrendben, hány karakterrel, kisbetű - nagybetű kombinációval, csak számokkal, és azt is, hogy mely nyelvek szótárja alapján próbáljon.
    Bevett gyakorlat az is, hogy az adott célszemélyről (Ha kifejezetten 1 bizonyos személy ellen irányul az adatszerzési kísérlet.) összegyűlytött adatokból mi magunk hozzuk létre azt a szótárfájlt, amiből a célprogram a keresést végzi.
    És ne gondoljuk, hogy kicsik vagyunk mi ehhez, nem minket fognak választani! Ez sajnos nem így működik! Éppen ezért nyújtunk könnyű prédát! Ez a csapda az, ami miatt az adataink illetéktelen kezekbe kerülhetnek. A Hacker piacokon egyszerre sok ezer kisember adatai cserélnek gazdát, és a sok kis haszon bizony szépen hozhat a konyhára azoknak, akik ezzel foglalkoznak...
    Tehát ne legyünk könnyelműek jelszavaink megválasztásánál!

    Jelszavaink száma:

    Szintén sokan követik el azt a hibát, hogy ugyanazt a jelszót használják mindenhová. Ráadásul teljesen ugyanazt. Még kisbetű - nagybetű - szám különbség sincsen!!!
    Amennyiben valaki utánunk szaglászik, az első dolga lesz, ha bárhová is megszerezte a jelszavunkat, hogy az össze olyan helyen, ahol mi előfordulhatunk ki fogja próbálni. Ezek lehetnek: E-Mail, MSN, Skype, Blog, aukciós oldalak, hírdetési oldala, Fórumok, iWiW, MyVip, és egyéb közösségi portál.
    Ha valaki sokat internetezik, meglepődik azon, hogy mennyire könnyű utánanézni, hol hagyott nyomot maga után. Üssük be a nevünket a google-ba, és nézzünk magunk után!!! Vagy a használt NIC nevünket, (Neveinket, amennyiben több is van!) amivel különböző oldalakra fel vagyunk regisztrálva. Mindenhol, ahol tettünk megjegyzést, vagy hozzászóltunk, vagy hivatkozás van a nevünkre, nyomot hagytunk magunk után. Ha megszereznek 1 jelszavunkat, akkor ezeken a helyeket biztosan ki fogják próbálni. Adja magát! Ha véletlenül kiadjuk valahol a jelszavunkat, vagy begépeljük valahová, ahová nem kéne, változtassuk meg azonnal! Még időt se adjuk, hogy majd ha hazaérek. Nem!
    Egy egyszerű google kereséssel egy hozzá nem értő is beléphet bármely oldalunkra.

    Amennyiben(!):
    Ugyanazt a Jelszót használjuk mindenhová!

    Tehát ajánlatos nem ugyanazt használni. Értem én, hogy ha 30 oldalra vagyunk felregisztrálva, akkor nehézkes 30 különböző jelszó használata, de ez olyan "muszáj!" kérdés, ami a következő pár évben, évtizedben általánosan elterjedté fog válni. Sajnos az Informatika térnyerésével erre rá kell döbbenjenek az emberek. Minél többen használják a gépeket, a beépített kényelmi funkciók annál több visszaélésre adnak okot.

    Hogyan ne felejtsünk el jelszavakat?

    Felvetődik a kérdés, hogy mit tehetünk? Hogyan kezeljünk ennyi különböző jelszót? Megoldható-e ez?
    Nos nézzünk néhány lehetőséget ezekre:
    - Kis noteszt cipelünk magunkkal. Egészen aprót. Ez megoldható, de el ne hagyjuk! Csinálhatunk róla másolatot, de akkor azt meg biztos helyre kell raknunk. Nehéz kérdések ezek.
    - Mobil Telefon - Okos Telefon. Egyre több telefonban van benne a jelszókezelő funkció. Lassan szériatartozék lesz az egyszerűbb - olcsóbb modellekben is. Természetesen ezt ugyanúgy le kell védeni jelszóval, az illetéktelen hozzáférések ellen. Ami nem is olyan egyszerű, mint gondolnánk! Sajnos ezekben még kevés karaktert van módunkban használni, így könnyen törhető, és már meg is szerezték az összes jelszavunkat! HOPPÁ! A most megfogalmazódó ellenvetések végett visszautalnék egy korábbi bejegyzésemre! Csak hogy mennyire egyszerű is, amire sokan azt mondják, "Ugyan már!" http://lordathis.blogspot.com/2009/05/wlan-wifi-bluetooth-mobil-telefon.html
    - Léteznek Windowsra is jelszókezelő programok, amik telepíthetőek, és a legtöbb Linux Disztribúció részét képezik ezek alapból. Személy szerint a Linuxban jobban megbízom ezen a téren, hogy vigyáz a jelszavaimra.


    Csak nekünk kell vigyázni rá?

    Íme még egy példa, hogy miért is kell Nekünk magunknak is óvatosabban eljárni. Előfordulhat ugyanis, hogy ha mi mindent megteszünk akkor is kikerülnek az adataink, más hibájából kifolyólag! Hivatkozott Cikkhez Klikk IDE!
    Tehát azonfelül, hogy mindenhol más, és más jelszót használunk, azokat időnként meg KELL(!!!) változtatni. NEM AJÁNLOTT! KELL!!!

    A későbbiekben ezt a témát még előveszem, teljes ajánlott Biztonságpolitikát írok majd le. Ide is lesz linkelve.

    2009. május 7., csütörtök

    Rejtett beállítások a Windows-ban, a Registry rejtelmei

    Időnként leírok majd pár Xp telepítési trükköt, de túl sok van egyszerre. Kezdjünk néhány egyszerűbbel, amik még a rendszer telepítése előtt jól jöhetnek. Elsőnek a BIOS beállítását kell elvégezni. Most csak egy dolgot emelnék ki, a BIOS-al is külön fogok foglalkozni. Amit mindenképpen le kell ellenőrizni, az az, hogy a BIOS-ban engedélyezve van-e az L2 Cache használata. Ugyebár ez a Processzor másodlagos gyorsítótára, aminek bekapcsolása sokat számít a gép sebességének figyelésekor. A lehetőség jó, hogy ez kikapcsolható, (Sérült L2 Cache esetén) de sajnos igen sok gépen ez alapból kikapcsolt állapotban van. Tehát ellenőrizzük, és kapcsoljuk be. Ha ezek után a gépünk hibázik, akkor igen valószínű, hogy a processzorunkkal gond van. (Később idelinkelem a processzor - alaplap - ram tesztelés leírását.)

    Aki most megnyugodna, hogy akkor minden rendben van, az ne tegye! Itt a történetnek nincsen vége, ugyanis a Windowsban az L2 Cache használata ugyanúgy ki van kapcsolva. Még akkor is, ha telepítés előtt az a BIOS-ban bekapcsoltuk. Ennek bekapcsolását egy külön registry érték hozzáadásával tehetjük meg, vagy különböző Windows optimalizálókkal. Ezek használata azonban csak hozzáértőknek ajánlott. A sok választási lehetőség, amiket ezek a programok felajánlanak, egy nem hozzáértő számára feleslegesek, és bonyolultak. Túl könnyű velük kifektetni a rendszert.

    L2 Cache bekapcsolásához klikk ide! (Link később.)

    Amit telepítés előtt mindenképpen meg kell tenni, az a Particionálás. Ez egy kicsit körülményesebb, mert itt csak pár alapszabályt tudok elmondani, de mindenkinek másképpen kell az igényeihez igazítani azt.

    Alapelvek: Minimum 3 részre osztom a rendszert. (Ha több HDD van a gépben, akkor is 3 különböző partíció kell.) 1 a rendszerünké, és mindenképpen Fat32. A rendszerhez semmiképpen nem választanék NTFS-t. Sajnos hiába lehetne jelszó védelmet létrehozni rajta, ez Xp alatt nem igazán működik rendesen, inkább rövid úton saját maga elöl is zárol fájlokat, mappákat az Xp. 1 külön partíció a lapozófájlnak, (Swap) amely partícióra mást már ne is tegyünk. Ez szintén Fat32, hogy minél gyorsabb legyen. A 3. pedig az adatainké, ez azért kerül külön, hogy egy esetlegesen előforduló rendszerösszeomlás ne jelentse feltétlenül az adatainkról való lemondást is. Ha ez eleve külön HDD is, akkor az még jobb. Ez már lehet NTFS, hogy a 4,2 GB-nál nagyobb fájlokat is lehessen tárolni rajta.
    Tehát:
    - Rendszerpartíció (Fat32)
    - SWAP (Fat32)
    - Tár (NTFS)

    Ezek méretének megválasztása azonban már nem olyan egyértelmű, azt az adott felhasználó igényei határozzák meg.
    1; Amennyiben sok nagy méretű játékot kívánnak telepíteni, úgy ennek a mérete is nagy kell, hogy legyen. Ha nincsenek Játékok telepítve, akkor áltlában 10-20 GB bőven elég.
    2; A Swap méretét szintén több tényező befolyásolja, de mostanában a 1100 MB (1,1 GB) méretet szoktam használni. Az Xp viselkedése eltér az SP nélküli, de a 3 különböző SP verziók esetén is. Amennyiben "A lapozófájl minimuma túl alacsony" hibaüzenettel jelentkezik be, azt a lapozás helytelen beállítása eredményezi.
    Ha a lapozófájlunkat külön partícióra helyezzük, nyugodtan állítsuk be, hogy a rendszer kezelje annak méretét, az úgy sem nőhet túl nagyra. (Ami mellesleg jellemző rá, és jelentősen lassítja rendszerünket.) Ez a hibaüzenet csak az SP-vel rendelkező Xp verziókra jellemző.
    3; A személyes adataink. Képek, Dokumentumok, Filmek. Ez megint csak felhasználónként változó. Ugyan rendszeresen ajánlott az adataink DVD-re, Cd-re mentése, de ezt a felhasználók jelentős része hanyagolja el. Ez csak az első adatvesztésük után változik meg, vagy amikor kifizetnek egy tetszetős összeget az adataik visszaállításáért.

    Természetesen lehet ennél több partíciónk is, ezt mindenki eldönti,de 3 minimum, hogy rendszerünk optimálisabb legyen. Mivel az Xp folyamatosan írja - olvassa a lapozófájlt, így ha az a rendszerünk partícióján van, akkor állandóan töredezettség mentesíteni kell azt. Sok használat mellett naponta!


    Egyéb Registry beállítások + magyarázat (Készülőben.)

    Az ÁRAM, és a Számítógépünk

    Gyakori hiba, hogy csak akkor gondolnak sokan a számítógépük (Érték) megóvására, amikor már egyszer pórul jártak.

    Gyakran ajánlom a kuncsaftjaimnak, hogy ha szünetmentes Táppal nem is, (Bár már az sincsen elérhetetlen árban) de egy megbízható Túlfeszvédővel vértezzék fel az áramhálózatukat. Többször fordult elő, hogy csak amikor már tönkrement valamelyik (Jó esetben csak 1) Hardware, akkor támadt igény rá.

    Mindig elmondom, hogy ne a leggagyibb ****** (Ide helyettesítsd be, valamelyik szemetet árusító helyet) változatot vegyék meg, mert az valós védelmet nem, csak a védelem érzetét fogja nyújtani. A következő bajig. Ami hidd el, előbb - utóbb el fog jönni. Ugyanis az áram iránt megnövekedett igényt nem képesek fennakadások nélkül kielégíteni. Olyan eszközt kell választani, amelyik a teljes 50 Hz-es tartományt levédi. Fontos lehet, hogy a telefon vonalat, vagy a koax kábelt is lehessen rákötni. A Védelem arra is legyen kiterjesztve. Néha az internetcsatlakozás kábelén érkezik a "Halál".

    Kis csúsztatással azt szoktam mondani, hogy olyan védelem az igazi, ami a "negatív" tartományban is véd. Az igazi mindenképpen egy szünetmentes, de a jobb túlfeszvédők a pillanatnyi áramkimaradáson, vagy teljesítménycsökkenésen is átsegítik a gépünket. (Annak károsodása, újraindulása nélkül.)

    3 lehetséges hibáról fogok beszélni, amit az elektromos áram-, az elektromos hálózat okozhat. Mivel a Számítógép érzékeny, - Sokkal érzékenyebb! - sokkal hamarabb hibásodik meg, mint más elektromos berendezéseink.

    - Villám-, áramlöket: Ha a Villám belevág valamiben a közelben, és nem működik a Földelés rendesen, akkor azon nem sok beszélnivaló van. De ha csak az elektromos rendszer közelébe vág bele, és zavart okoz az elektromos hálózatba, azt még jobban tűrik a gépek. Az áramlöketet is. A kondenzátorok összegyűjtik a töltést, majd kisülnek. Ha jön egy löket, max. gyorsabban sülnek ki. Ez nem olyan vészes. Bár ha túl nagy mennyiségű töltés érkezik, attól besokallnak, és annyi. Ez az egyik lehetséges hibaforrás.

    - Áram ingadozás: Amikor az elektromos hálózaton rengeteg fogyasztó egyszerre kapcsol be sok fogyasztót, és nagyobb mennyiségű áramra lép fel igény, mint ami az adott pillanatban elérhető, egy pillanatra leesik az áramerősség. Amíg a Szolgáltató oldaláról ezt az automata rendszer nem korrigálja az ellátás növelésével. A mennyiségi hiány, ami a rengetek fogyasztó által igényelt energia miatt lép fel, majdhogy nem mint egy szívóhatás lép fel. Érdekes módon ez károsabb, mint a túláram. A kondenzátorok felé támasztott energiaigény a kapacitásidejénél korábban készteti kisülésre, és ettől jóval korábban megy tönkre, mint a normál üzem közben.

    - Zavar az elektromos hálózaton: Ez ugyan beleférhetne az előző két lehetőségünkbe, de külön vettem. Mégpedig a zavar oka miatt. Ha a környezetünkben - Itt a gép üzemeltetésének, a környező elektromos hálózat környezetére gondolok - nagyobb áramfelvételű gépek dolgoznak. Lehet ez a Vízműveknek a szivattyúállomása, de a szomszéd hegesztőgépe (220-as, és 380-as is) egyaránt. De még sorolhatnánk hasonlókat. Minden elektromos berendezés a bekapcsolásakor nagyobb mennyiségű áramot vesz fel, mint működése közben. Tehát bekapcsoláskor nagyobb mennyiséggel terheli a hálózatot.

    Kicsit egyszerű volt a leírás, igyekszem közérthetően leírni dolgokat. Bárki számra érthető legyen. Sokan csak felhasználói a Gépüknek, és nem értik a Szaknyelveket - a "Műszaki Rizsát!"

    2009. május 5., kedd

    WLAN (WiFi), Bluetooth, Mobil Telefon

    Van-e még biztonság?

    Amennyire kényelmes, és hasznos a vezeték nélküli hálózat, és mivel könnyen használhatónak találták ki, ezért nem is biztonságos. Minél felhasználóbarátabb valami, annál könnyebben használhatják ki rossz szándékú emberek.

    A legtöbb embernek eszébe sem jut, hogy az Okos telefonján található dolgokkal vissza is lehet élni. A Fiatalok ezekkel a dolgokkal hamarabb szembesülnek, osztály társaik - barátaik tréfái révén. Ők talán kicsivel jobb helyzetben vannak, belenőnek - beleszületnek ebbe. Amikor a telefon Bluetooth, és WLAN kapcsolata nyitva van, más emberek hozzáférhetnek a telefon tartalmához, vagy akár "távirányíthatják" is azt! Telefonálhatnak a másik számlájára, vagy esetleg Internetezhetnek rajta.
    Vagy elérhetik rajta személyes adatainkat, tárolt jelszavainkat, naptárba bejegyzett eseményeinket, vagy a jegyzetbe vésett memoárjainkat. Stb. Erről bővebben: Klikk ide!

    Tehát fontos, hogy jól legyen beállítva Telefonunk. Amikor nem várunk semmilyen adatot, nem használjuk ezt a hálózatot, akkor az legyen kikapcsolt - tiltott állapotban! Nem csak, hogy ki legyen kapcsolva, hanem hogy a "rejtve" állapot is be legyen állítva a "mások számára látható" opciónál. Ennek jelentőségét sokan nem értik, mert nem tudják ezek működését.

    Röviden:
    A Bluetooth, és a WLAN folyamatosan kommunikál a környezetében található más hálózatokkal. Tehát jeleket, úgynevezett "Ping"-eket küldenek, és fogadnak. Ezek építik fel gyorsan a kapcsolatot. Ha a Telefonunk Státusa "elérhető", akkor a Telefonunk küld ki jeleket, és azt a másik hálózat gyorsan megtalálja. A tévedés az, hogy ha "rejtett" a státuszunk, akkor nem. Ilyenkor csak az történik, hogy a telefon nem küld ki "Ping" jelet, csak fogadja azokat, és válaszol rájuk. Tehát ettől még elérhető, mert ha valaki megfelelő lekérdezést hajt végre, akkor a Telefon válaszol rá. Ez a könnyű használhatóság végett van így, de sajnos az Emberek ezeket kihasználják. Sajnos a Technikák fejlesztőinek előbb - utóbb rá kell jönniük, hogy hiába van igény a felhasználók részéről, hogy könnyen kezelhető, és saját maguktól működő berendezéseket használjanak, a Biztonságra nagyobb az igény.

    Ha egy rossz szándékú illető feltesz a telefonjára, PDA-jára, PSP-jére, Laptopjára, Számítógépére egy olyan szoftvert, amit erre a célfeladatra írtak, akkor minden további nélkül kapcsolatba tud lépni telefonunkkal! Csak ha ezen hálózatokat kikapcsoljuk, akkor nem lesz Telefonunk elérhető. És ez hasonló módon működik az összes vezeték nélküli hálózatot használó eszköznél is.
    De megoldható, hogy telepítünk valahová egy olyan eszközt, amit arra automatizálunk, hogy minden mellette elhaladó nyitott kapcsolattól szerezzen meg minden adatot, amit csak tud. Teljesen automatikusan! Emberi közreműködés nélkül!

    Kicsit más a Routerek, és SWITCH-ek, a Vezeték Nélküli Átjárók működése, de nem sokban tér el ettől.

    Kedvenc Hackerem, Kevin D. Mitnick mondta egyszer, hogy mostantól (A vezeték nélküli eszközök bevezetéséről beszélt) nincs biztonság. Ezen eszközök még kevésbé védhetőek, mint vezetékes társaik. És még kevésbé lehet "kinyomozni" elkapni, tetten érni az elkövetőket!

    Nézzünk egy Routert. (De mint mondtam, a switch, és az átjárók sem sokban térnek el ettől)
    A legtöbben amikor megveszik, beüzemelik, és a legegyszerűbb módszerekkel használatba veszik. Ne kelljen vele sokat vesződni. Hamarosan azon veszik észre magukat, hogy néha nem akarnak betöltődni az oldalak, piszok lassú a Net. Pedig amíg csak 1 gépet használtak addig nem volt semmi baj. És azt ígérték, hogy ugyanúgy fog menni. Sok szenvedés után, felhívják a szolgáltatót. Biztosan náluk van a hiba. Hát a szolgáltató szerint minden rendben van, sőt! Folyamatos letöltés - és feltöltés van. "-Torrentezik valaki?" "-Nem" "-Akkor vezeték nélküli Routerük van?" "-Igen. De azt mondták, ezzel is menni fog." "-Igen, megy is. Csak Titkosítsák a kapcsolatot, mert a szomszéd is a maguk kapcsolatán netezik. Valószínűleg Ő torrentezik."

    A képlet egyszerű. A Routerben be kell állítani, hogy jelszó nélkül más nem tudja használni. Ez ugyan lassítja a hálózati forgalmat, ugyanis mindent kódolni, és dekódolni kell, de valamit valamiért. Akkor rendben. Most már biztonságban is vagyunk....
    ..vagy mégsem?
    Hát nem. Az adatok a vezetéken is, és a vezeték nélküli hálózatokon is kis csomagokban továbbítódik. Ezek meghatározott méretűek. Mindegyik küld maga mellett egy crc értéket is, ami az adat összeállításánál kap fontos szerepet. Ha az adat nem ér át rendben, akkor a crc érték eltérést mutat, tehát a hibás csomagot újra lekéri a hálózati eszköz. Ha titkosított az adatátvitel, akkor kicsivel nehezebb a dolga annak, aki be szeretne oda törni. De közel sem lehetetlen. Megfelelő számú csomagot elkapva ki lehet belőle számolni a titkosításhoz használt értéket, és már nyitva is a hálózat.

    Kevesen használják ezen eszközök másik felajánlott biztonsági lehetőségét, pedig ennél magasabb fokú biztonságot tesz lehetővé. Ez az úgynevezett MAC Cím szűrés.
    Minden hálózati eszköznek van egy egyedi azonosítója, ez a MAC cím. Ezzel lehet őt hardwaresen azonosítani. Beállítható, hogy csak ezen eszközökkel kommunikáljon, mással nem. Ekkor Routerünk (És a többiek) az egyéb hálózati eszközöktől érkező csomagokat eldobja, arra nem válaszol. Tehát olyan kifelé, mintha nem is létezne. Érdekesség képen megjelenik más eszközök listájában, mert küld kifelé jelet, de nem válaszol az érkezőkre, csak ha az a listájában benne van. Titkosítatlan kapcsolatként, nem biztonságos hálózatként jelenik meg, pedig sokkal biztonságosabb.

    Most már tényleg mindent megtettünk. Ugye? Vagy még mindig nem?

    Nos hát a technika lehetővé teszi, hogy ugyanazt a MAC címet állítsuk be egy másik eszköznek is. Ha nem szeretnénk, hogy folyton hibákkal mindkettő eszközt ledobálja a hálózat, akkor olyat szerzünk, ami sokkal erősebb jeleket küld, és a gyengéket jobban képes erősíteni. Akkor "túlordítja" az eredeti jelet, és ő kapcsolódik.
    Tehát ez sem 100%-os, bár ezen lehetőség már nem valószínű, hogy egy magánembernél előfordulna. Legalábbis ott még nem tartunk, hogy a magánemberekhez betörni megérné ezt az erőfeszítést!

    A kettő kombinációja már meglehetősen jó biztonságot ad, de ez sem 100%-os. Ezek a rendszerek sajnos sokkal inkább feltörhetőek, mint vezetékes társaik. Egyszerűen minél értékesebb a Célpont, annál kevésbé ajánlatos a vezeték nélküli technikák használata! Illetve semmiképpen nem szabad közös hálózatra tenni a céges belső hálózattal!!!

    Visszatérve a Telefonokhoz, mivel ezen technológia lényegében a számítástechnikából lett, szinte átalakítás nélkül átemelve, és beintegrálva a Telefonjainkba, így működésüket tekintve az ugyanaz. Tehát egy jól megírt, okos programmal mindkettő feltörhető, az érzékeli, hogy milyen készülékkel van dolga!

    Láttam már telefonon, és PSP-n (Igen! Portable PlayStation-on!) olyan kisalkalmazást, - ha jól emlékszem Java, vagy Flash nyelven lett írva - amelyiket erre terveték. A Telefonoknál a "Rejtett" mód azt takarja, hogy a telefon nem küld ki jelet, csak fogad, és válaszol, a Routernél a MAC szűrés, hogy csak megadott MAC címeknek válaszol, de küld ki jelet. A Telefon kér egy jelszót a kapcsolat felépítéséhez, (De ez könnyen kikerülhető, és az erre használt program ezt meg is teszi!) a Router pedig a teljes adatforgalmat titkosítja. A Telefon is képes eltárolni, hogy mely más eszközökkel volt engedélyezve a kapcsolata, és az legközelebb is engedélyezett-e, és milyen érdekes, ezt azok MAC azonosítója alapján teszi!

    Szerintem ennyiből már ráéreztek a technológia veszélyeire, nem is taglalnám tovább.

    2009. május 4., hétfő

    A Körlevelek, és a SPAM Veszélyei,

    ez a mai soron következő témánk...

    Egyre több embernek jelent napi elfoglaltságot amikor hazamegy átnéznie az e-leveleit.
    Elolvasgatni a különféle szívszaggató-, vicces-, szórakoztató-, szép-, stb. történetet-, képet, és továbbküldeni azt. Már majdhogynem aggódnak, ha nincs 1-2 db a postaládájukban, hogy nem foglalkoznak velük a barátaik - családtagjaik, senki nem gondolt rájuk.
    És még csak fel sem fogják, hogy mekkora veszélyt hordoznak ezek a levelek, és mit tesznek ezek a levelek Velük, és kedves Barátaikkal, Rokonaikkal. Erről ugyan van Infó a Neten rengeteg, de igazi felvilágosítás a témában nem történik. Valódi Okokról-, és Tényekről igen kevés szó esik!
    Természetesen igen kevés ember keres rá a témára a neten is, hiába van ott az elérhető Infó. Az keresni kellene. Tehát így nem hatékony. Felvilágosításra lenne szükség!

    A dolog működése, oka, haszna pedig érthető, és egyszerű! És tenni ellene is elméletileg könnyű lenne. De mindig vannak, akik "Na jó, csak ezt az egy levelet!" "Ez olyan szép!" "Jajj, csak ezt!" stb. felkiáltással nincsenek tekintettel a figyelmeztetésre, tiltásra.

    Én például kifejezetten utálom, ha ilyeneket kapok. Mindenkit figyelmeztetek arra is, hogy nekem NE! Higgyétek el, nem azért mert nem szeretem a szép verseket, vagy idézeteket. A szép gondolatok is elférnek nálam. Van szívem is. Ezzel nincsen gond.

    Most akkor belecsapok a lecsóba, és vázolom a szomorú tényeket, további mellébeszélés nélkül!

    - A Körlevelek küldőinek Okai, szándékai;
    - Veszélyei;, okozott kár, okozható kár, haszna;
    - Működése;
    - Megoldás, ha mégis tovább akarod küldeni. (De inkább ne!!!)

    - A Körlevelek küldőinek Okai, szándékai:

    Több lehetőség is van, de a szomorú, hogy 1-1 körlevélből többen is tudnak hasznot húzni! Indíthatod a körlevelet akár Te is, mindenféle rossz szándék nélkül is. Sőt! Lehet, pont jó szándékból teszed. Mégis kárt fogsz vele okozni azoknak, akiknek elküldöd, és ők is neked, és a többieknek a továbbküldéssel. Akaratlanul! Észrevétlen! Ezeket a leveleket gyakran nem a Hackerek - Crackerek indítják, csak becsatlakoznak, vagy egyszerűen lefölözik a hasznát!
    De indíthatják Ők is, éppen valamilyen ártó szándékkal. Vírussal fertőzés, Hacker támadás, Reklám link célbajuttatása, (Alul, a levél alján. Emlékszel? A legutóbb is volt ott valami! 80%!) az E-Mail címed megszerzése. És ez károsabb mint gondolnád!

    - Veszélyei, okozott kár, okozható kár, haszna:

    Gondolom a számítógép vírussal történő fertőzéséről túl sokat már nem kell írnom, hogy miért veszélyes! A Hacker támadásról sem. (Bár ezeket később majd azért 1 másik naplóbejegyzésben sorra veszem.) Reklám: Hát ez azért inkább csak bosszantó, nem veszélyes. De jól keresnek vele, akik elhelyezték a Reklámot. Az E-Mail címed megszerzése: hát ez bekerül egy adatbázisba, és a Hackerek ezeket adják - veszik. Jó pénzért! Aztán kapod a SPAM-eket! Ugye te sem szereted! :D Pedig magadnak (És Barátaidnak, Rokonaidnak) köszönheted!
    A haszna is egyértelmű, ugye? Akik összegyűjtik a valódi E-Mail címeket, azok létrehozzák az adatbázist, és értékesítik azt. Aki megveszi, az küldi neked a "kéretlen reklám leveleket" -------> SPAM.

    - Működése:

    1; ADADHALÁSZ E-Mail:
    Amikor kapsz egy ilyen E-Mailt, akkor ugyebár a tartalom egy jó része csak az eddigi címekből áll. (Ez már összegyűlt!) A Spammerek elindítanak egy Körlevelet az útjára, de nem közvetlenül mondjuk neked írják, hanem valamely ismerősödön keresztük. (Ezek sz információk ma már könnyen hozzáférhetők. iWiW, MyVip, stb.) tehát van pár E-Mail cím már bent, így nem is feltűnő! Hitelesebbnek is tűnik, hogy ez jó, tovább kell küldeni. (A Spammerek meg tudják oldani, hogy a feladónál nem a valódi küldő E-Mail cím, (Az övéké.) hanem valamely ismerősödé legyen. Így beveszed. Elolvasod. Kiválasztasz pár embert, és már küldöd is tovább....
    ..néha ott van, hogy küld vissza annak is, akitől kaptad. De a működéséhez ez sem fontos.
    Nos az E-Mailben szereplő címek közül 1, vagy több is a Spammereké is lehet, így előbb - utóbb visszakerül hozzájuk a levél. Csak közben összeszedett rengeteg valódi, és használatban lévő E-Mail címet!!! Ott van szövegben, és a címzettek között.

    Mehet az adatbázisba!

    2; Vírusos E-Mail, (Ez ma már nem annyira elterjedt, mert a szolgáltatók többsége végez vírusirtást a továbbküldés előtt.) vagy Vírusos oldalra mutató link! Vásárlásra, (Szoftver, Program) letöltésre buzdító oldal, és link. Pornóoldalra mutató link! Zene, Film letöltő Site-ra mutató link! (Igen. Ez is lehet!)


    - Megoldás, ha mégis tovább akarod küldeni. "Mert annyira jó!" (De inkább ne!!!):

    Ha már mindenképpen szeretnéd eljuttatni valakinek, akkor törölj belőle minden más E-Mail címet. ÉS egyszerre csak 1 embernek küld el! Semmiképpen sem többnek! Ott lesz benne minden levélben mindenki E-Mail címe!!! Ha másképpen nem megy, másold ki a szöveget valahová, (Pl: Szövegszerkesztő!) és illeszd be a levélíráskor!
    A csatolt fájlokat töltsd le, és csak Vírusellenőrzés után csatold újra!!! (Ja. Félsz, nehogy megfertőzd a gépedet? Akkor féltsd a másik gépét is, és tovább se küld!!!) Ilyenek a pdf, kép, videó, zene, és bármilyen fájl!!!
    Mindenképpen kérd a leveled végén, hogy ne küldje tovább, vagy ha igen, ismertesd ezeket a lépéseket, hogy ő is csak így küldjön tovább leveleket!!!
    Ismétlem: Mindenkinek egyesével külön - külön küld el, ha már annyira szereted az illetőt! Ne okozz neki kárt! És ezeket a lépéseket küld el a levél alján neki!!!

    - A végére tartogattam a legrosszabbat. Mindezen figyelmeztetések ellenére mindig lesz valaki, pár ember, akik nem tartják ezeket be, és kiadják mások E-Mail címét!

    Ne TE légy az!

    Atari 2 - Lunar Lander

    Nos folytatom az Atari gépes bejegyzést.
    Elsőnek kezdem az ígért képekkel, bár ez nem az én otthon lévő gépem,
    hanem egy eredeti-, és jó állapotban lévő! Tehát ebben még az eredeti Lunar Landen játék is fut! Sajnos az enyémben az már nincsen benne, és rosszabb állapotú is, majd a sajátomról később lesz kép. Ezek a netről vannak. Íme:


    Nos ez a Játék futott rajta:


    Így néz ki:



    És ez volt anno a belsejében (A Hardware!):


    Ezzel szedték a sok lóvét a Játékszenvedély oltárán:


    Embléma, és Reklám:


    Tehát összeszedtem róla pár infót. :D Találtam letölthető-, futtatható régi játékokat is, például az egyik változatában: "Apollo 13 Lunar Lander". :D
    Ez lehet még nem pont "Ő", de majd megkeresem.